در بهشت اکنون!

i can fly!

خوشبختی انسان

   این نیست که چون درختی تناور 

                                 رشد کند

                  یا سالیان سال

                بلوط وار

    پای بر جای بماند

تا سیصد سال بعد

       سرانجام

  فرو افتد و الوار شود

                         خشک

                            بی برگ

                                 پژمرده

سوسن سفید عمرش

      یک روز بهار است 

و همان شامگاه

               می افتد و می میرد

این نهال نوگل

       وه چه زیباست!

زیبایی راستین

        در ابعاد کوچک می توان یافت

                       و زندگی در ابعاد خود

                             کامل است و زیبا!

ابری نیست

بادی نیست

......

 

حالی هم نیست!

یه بنده خدایی هست که سرگیجه گرفته. یه بنده خدایی که می خواد خودش رو یک سال فراموش کنه و نمی دونم چه غلطی بکنه! یه بنده خدایی که می دونم این طوری توی چهارچوب وجودش می پوسه. یه بنده خدایی که هنوز هیچی نشده دلش لک زده برای .... برای.... برای خودش! برای همه چیزهایی که داشت و حالا دیگه نداره. یا نه به زودی دیگه نداره! یه بنده خدایی که خودش هم نمی دونه باید چه غلطی بکنه! موجود طفلکی که می خواد فریاد بزنه. اما مطمئنه که هیچ کس فریادش رو نمی فهمه!

وقتی سکوتم را فریاد قلمداد می کنند

دیگر چه فرق دارد گریه ام را چه تعبیر کنند؟

کسی که می دونم عادت به مظلوم نمایی نداره، اما این بار دیگه لبریز شده.

که مدتیه به هر چیزی که می رسه، یه عبارت: خب که چی؟ جلوش می ذاره و .... .

یه نفر که نمی دونیم چی احتیاج داره.

آینه می شکنه هزار تیکه می شه

اما باز تو هر تیکه اش عکس منه....

 

معلوم نیست کی برگردم. شاید وقتی برگردم که خودم رو کامل شناخته باشم. خیلی دوست داشتم همون طور که به الناز و نوید گفتم، اینبار در مورد معجزه خنده بنویسم. اما خب، انگار نشد! باید به خیلی چیز ها برسم. پس فعلا ترجیح می دم فقط خودم صدای خودم رو بشنوم! حتی یه ماهی می شه که دیگه دفتر خاطراتم رو هم نمی نویسم. حتی نمی خوام خود آینده ی من هم چیزی از من فعلی بشنوه! می خوام یه کرم باشم که داره دور خودش پیله می تنه! یا تبدیل به یه پروانه می شه یا یه سوسک مزاحم از پیله اش در می یاد.

راستی برای رفع سوء تفاهم! منظورم این نیست که وبلاگ دیگه نوشته نمی شه! چرا! گاه به گاه دوباره اینجا به روز می شه. اما شاید نه با نوشته های من.

               در این خاکی      

        در این گسترده ی واهی

        خدایا خواهمت یک چیز

          پرواز شبانگاهی

(نگو عیب است...)

 

   + هاش ; ٥:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٤/٧/٢٦
comment نظرات ()

خوشست خلوت اگر...

مژده!!!                     توجه!                    مژده!!

سالروز میلاد فرخنده و با سعادت دانشمند عالیقدر ایرانی، محقق اول جامعه ی علمی جهان در سال (....) کاشف اولین ریز-ذره ی سازنده ی الکترون، مکتشف پنجمین آْلوتروپ کربن، برنده ی جایزه ی نوبل فیزیک در سال (....) و ارائه دهنده ی طرح شهر بدون جاذبه-بدون سوخت فسیلی، سرکار خانم س.هدیه.م.م. را به همه ی هم میهنان و دوستان و آشنایان مخصوصا همکارانشان در مرکز تحقیقات بین المللی پاریس* تبریک و تهنیت عرض کرده و برای ایشان آرزوی عمر طولانی و پربار می نماییم!

* U.I.R.O

پ.ن: آن دسته از عزیزانی که مایل هستند زندگی نامه ی گهربار این استاد بزرگ را مطالعه کنند، می توانند پیغام بگذارند تا در پست بعدی به این مهم رسیدگی کنیم!

خوبیش اینه که من از اون دسته آدم های مودبی نیستم (اگر ادب اینه!) که روز تولدم رو به کسی یادآوری نکنم! یا به روی خودم زیاد نیارم! نه! من به خودم تبریک تولد می گم و خوشحالم که یکی از قشنگ ترین روز های سال برای منه!

روز هفتم ماه هفتم سال هزار و سیصد و شصت و هفت! و دقیق تر، ساعت هفت صبح.

پاییز عزیز من رسید. فصلی که خیلی سخته توی هوای ابریش هوس بیرون رفتن نکنی. سخته توی هوای بارونیش سرشار از لذت نشی. و سخته با صدای خش خش برگ ها و زوزه ی بادش، وسط خیابون توقف نکنی تا باد (قشنگ ترین عنصر طبیعت من) تمام وجودت رو به لرزه بندازه! پاییز هفدهم من! هفدهمین پاییز من! مرسی خدا!

وقتی دفترم رو ورق می زنم، پره از تمام اتفاقات خوشی که توی همین یک سال برام پیش اومده. پره از تمام نعمت هایی که توی این یک سال بدست آوردم. یکی از بهترین یک سال های من! مرسی خدا!

امسال خیلی خوب بود! هم تولد و هم سالی که گذشت و هم سالی که در پیش رومه.... سال دیگه تولدم رو از دانشگاه می نویسم. از دانشگاه شریف یا امیرکبیر رشته ی مهندسی پلیمر. (هر چند تولد سال بعدم جمعه است!)

HEDIEHEDIEHEDIEHEDIEHEDIEHEDIEHEDIEHEDIEHEDIEHEDIEHEDIEHEDIEH

و تولد های عزیز امسال پاییز:

 هفت مهر (تولد خودم)، ‌نه مهر (تولد فراز) یازده مهر(عزیز ترین روز سال) هجده مهر (تولد مسعود و سالروز فوت هومن) بیست و دوم مهر(تولد علی)،هفتم آبان(تولد بهناز)،  هفده آبان (تولد شمیم)  بیست و هشت آبان (تولد امین) هشتم آذر (تولد استاد بزرگ ش.ن) نهم آذر (تولد سهیل عزیزم) بیست و چهارم آذر (تولد بابک) و بیست و هفتم آذر (تولد نسیم.و (چ سابق!))

 

صبح است ساقیا قدحی پر شراب کن!              دور فلک درنگ ندارد شتاب کن!

   + هاش ; ٤:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/٧/۸
comment نظرات ()