I Have a Dream

مهرماه امسال، بیست و سه ساله می شوم.

یعنی بیست و سه سال زندگی با آرزوها و امیدها و خواسته ها و داشته های یک دختر. در کشور خودش - کشور خودم. بدون حتی یک لحظه خروج از مرزها. بدون حتی یک بار تجربه ی سوار شدن بر هواپیما.

حالا، دلم یک چیز عجیب می خواهد. بهمن امسال - تا به مهرماه، یک دوره ی چند ماهه هیچ کاری ندارم برای انجام و هزار و یک کار دارم. هیچ کاری ندارم یعنی از برنامه های همیشگی و کانال هایی که از ابتدای شش سالگی در آنها قرارمان دادند، برای اولین بار خارج می شوم و نمی خوام که برگردم چند ماهی درونشان. و این یعنی می توانم دنیا را تجربه کنم.

دلم یک سفر می خواهد به یک کشور جدید. می خواهم از بهمن تا اردیبهشت - یا حتی تیر - را بروم کانادا. چرا کانادا؟ هزار و یک دلیل دارم. کمترین شان این است که دور است برایم. آنقدر دور که وسوسه کند من را که بخواهمش. و البته هیچ دلیلی که بتوانم بخاطرش ویزای کانادا بگیرم، در اطرافم نمی بینم.

اینجا، در این دنیای مجازی، کسی هست که راهی بشناسد که بر طبقش، یک دختر به زودی بیست و سه ساله که وضع مالی متوسطی دارد و فقط می تواند پول هواپیمایش را بدهد و دوست دارد با این حال که برود کانادا را یاری کند؟

راهی؟ پیشنهادی؟ چیزی؟

مثلا یک دوره ی آموزشی که توسط دانشگاه یا کالج برگزار شود و ورودش برای عموم آزاد باشد و دو ماهی طول بکشد حداقل؟ یا چیزی در حدود آلمان که یک نوع ویزا دارد برای دختران زیر بیست و پنج سال که برای نگهداری از کودکان می توانند شش ماه بروند آنجا. دوره ی آموزش های اجتماعی مثلا. دوره های حفاظت از محیط زیست و آشتی با آن. صلح بین الملل. هر چیزی. هر چیزی که هم کمکی باشد که چیزی یاد بگیرم و هم راهی باشد برای گرفتن ویزا و البته چه بهتر که راهی باشد برای کسب مقداری درآمد که بشود زندگی روزانه ام را در چندماه آنجا بودن بگذرانم. یک دوره ی کارآموزی به طور مثال.

و دوست دارم - و می خواهم -  بروم مونترال یا تورنتو.

می گویند دنیای مجازی معجزه می کند. و من یک معجزه برای بیست و سه سالگی ام می خواهم.

آدرس من در اطلاعات کنار وبلاگ هست. در هر صورت این منم:

hedieh_madani@yahoo.com

پی نوشت:

می شود به هر کس که می شود بگویید؟ یک جمله ای هست که می گوید اگر کاری را هزار بار انجام بدهی در آن کار بهترین می شوی. شاید هزار نفر بفهمند و این آرزو عملی شد.

من پلیمر - رنگ امیر کبیر خوانده ام سال های اخیرم را. اما می خواهم بعد از این چند ماه استراحت فیزیک شروع کنم. شاید این اطلاعات هم مفید باشد!

/ 3 نظر / 4 بازدید
نگار

هدیه من دقیق نمی دونم ولی از نظر من (اگه دلیل خاصی برای کانادا رفتن نداری به غیر از دور بودن مسافت) برو انگلیس. اونجا کالج های زبان 3و6 و 9ماهه برگزار می کنه. اگر هم ثبت نام کنی راحت بهت ویزا می دن. ولی اگه فقط می خوای کانادا باشه به نظرم بهترین کار اینه که توو یه کنفرانسی چیزی ثبت نام کنی چون اولا اینطوری دانشگاه یه 700 تومنی بابت خرج کنفرانست بهت میده. ثانیا یه دلیل واسه ویزا گرفتن داری. در غیر این صورت ویزا گرفتنت تقریبا غیر ممکنه. اگر هم کسی رو اونجا می شناسی خب بگو دعوت نامه بفرسته برات (که البته باید اون طرف دوست صمیمیت باشه)

نگار

من برات حتما سرچ می کنم ببینم دوره ای چیزی میشه جور کرد. ولی اگه نمی خوای فقط کانادا باشه حتما حتما بگو چون اونجوری دست آدم بازتره

چاپار سافت

سلام. تعدادی از مطالبتون رو خوندم. با توجه به محتوای خوبی که شما توی وبلاگتون دارید، خوشحال میشم اگر با هم تبادل لینک داشته باشیم. لطفا سایت من رو ببینید و اگر مایل بودید توی سایتم برام پیغام بگذارید تا تبادل لینک کنیم. قبلا هم پیغام گذاشتم براتون ولی جوابی ندادین :( راستی لینک کوتاه شده ست. اگر روش کلیک کنید بعد از چند لحظه سایت من باز میشه. منتظر پاسختون هستم.