جوجه ای که مرغ شد!

آدم ها، نمی دانند خیلی وقت ها که چطور سر و کله ی شان در زندگی من پیدا می شود. نمی دانند چطور سر و کله ی من در زندگی شان پیدا می شود. نمی فهمند اصلا شاید. اصلا هم بعضی وقت ها نمی فهمند چطور کم رنگ و حتی تمام می شوم. این ها را خوب نمی فهمند، چون به تمامی دانسته است برای من. نه اتفاقی.

راستش آدم ها که می آیند، نمی روند مگر به خون ریزی. مگر خونی بریزند و خونی بریزم و چیزی شود. وگرنه آرام می مانند یک گوشه. یا فراموش می شوند یا دوباره چندی بعد تازگی مان بر می گردد.

بعضی اما، انتخاب می کنند به رفتن.

من سخت بخشم؟ راستش نه. اما نمی بخشم کسی را که حتی خشی بر روی من بخواهد بیندازد. نمی بخشم. نمی توانم. باید یک جوری مواظب خود درونم باشم، مگر نه؟ خب همین است که اینطور مواظب خودم هستم دیگر! نمی شود!!!

آن روزها که برای بارهای اول رفته بودند خواستگاری اش - یک سال و نیم پیش باید باشد به گمانم دست کم - در اینترنت گشته بودند دنبال اسمش و راهنمایی شده بودند اینجا که برایش یک مهربانانه نوشته بودم - که آن روزها مهربان بودیم- در تعریف و دلتنگی اش. بعد ها؟ خیلی خوش نداشتم برای غمگین کردن شدید بعدش، کلمه خرجش کنم. کلام حرمت دارد!

فقط...

امشب باید لباس زیبایی پوشیده باشد از نظر خودش. لباسش باید برق برق داشته باشد انقدر که چیزهای براق دوست داشت. آرایشش باید ضایع باشد انقدر که همیشه عروس دهاتی آرایش می کند. شاید هنوز در حال جشن باشند. اما "بله" را گفته حتما تا به حال. حتما خانواده های دو طرف هر چه توانسته اند برایشان کادو آورده باشند و دوتایی یک عالمه ذوقیده باشند. شاید در سالن عقدشان حتی بادکنک رنگی رنگی هم گذاشته باشد. باید....

می دانم خیلی ها برایش آرزوی خوشبختی کرده اند. من نمی کنم. می دانم خیلی ها برایشان آرزوی شادی کرده اند. من نمی کنم. می دانم یک عالم آرزوی چرند یکنواخت دل گرم کننده شاید شنیده اند. من از این آرزوها نمی کنم... من اما فقط یک آرزو دارم برایش. آرزو می کنم یاد گرفته باشد بزرگ آرزو کند. نه کوچک. نه کم. نه به اندازه. آرزو می کنم بلاخره یاد گرفته باشد سهمش از دنیا می تواند نا محدود باشد نه یک چهاردیواری تنگ و کوچک.

من آرزوی تکراری برایت نمی کنم جوجه! آرزو می کنم یک روز یاد بگیری خوشبختی را. که یک روز، بدون هیچ حسرتی، بدون هیچ ترسی، بدون هیچ حقارت پنهان درونی، زیبا آرزو کنی.... و زیبا بزی ای....

/ 5 نظر / 6 بازدید
میلاد اشرفی

سلام دوست عزیز از این مطالب وبلاگت لذت بردم. من مدیر وبلاگ "مجله اینترنتی ناونیا" هستم که تعداد بازدید هام خدا رو شکر قابل توجهه. جدیداَ هم توی سایت بزرگ "میهن دانلود" لینک شدم. اما میخوام این بازدیدها رو با بعضی از وبلاگنویسهای شاخص شریک بشم. یعنی اینکه اگه مایل باشید با هم تبادل لینک کنیم. به نفع هر دوتامونه. من منتظر جواب شما هستم. منو با اسم "مجله اینترنتی ناونیا" لینک کنید بعد به من اطلاع بدید که شما رو با چه اسمی لینک کنم. فقط آدرس وبلاگ فراموش نشه. ممنون. موفق و سربلند باشید.

a_great_mistake

میگم تو که این طور خوب بلدی آرزو کنی یه آرزو هم برای من بکن بیشتر شامل طبقه بالا (مخ و اینا) باشه[ابله]

a_great_mistake

چیزی که از لابلای این پستت به نظرم اومد (که البته شاید اشتباه باشه) یه جور قاپ دزدی یا یه چیزی تو همین مایه هاست چیزی که مثلا حق یکی نباشه و با بزرگنمایی دروغی که انجام میده به دستش آورده باشه میدونی که اینجور وقتا هر دو طرف اشتباه خودشونو لاپوشونی میکنن ادبیات متن خیلی جالب بود اصلا یه نمره 20 بایستی واسه طرز نوشتن باید داد خیلی متناسب با موضوع پست بود راستی, احتمال میدم که دوست نبودید ولی آشنا بودید , آشنایی که احتمالا به سختی داشتی تحملش میکردی نمیدونم , خیلی چیزای احمقانه دیگه به ذهنم میرسید که بیخیالش خودت شاد باش

ایمان

سلام دخترک داشتم از این ورا رد میشدم که وبلاگتو دیدم ، جالب بود واسم ، امیدوارم موفق باشی .یه سر به منم بزن ، یه دیکشنری آنلاین ساختم که میتونه متن هم ترجمه کنه ، خیلی واسش زحمت کشیدم ، فکر کنم به درد بخوره... راستی اگه دیدی مفیده ، لطف کن تو وبلاگت معرفیش کن یا بهش لینک بده ، تا خودت و دوستات بتونین ازش استفاده کنین . شاد باشی